maja-telefon +420 732 597 096 maja-mail evamaja@volny.cz,

Z babiččiny krabičky a dědečkova kufru aneb Od hašlerek až po songy z První republiky

Z babiččiny krabičky (a dědečkova kufru) aneb Od písniček Karla Hašlera až po songy z První republiky

Tento pořad je obdobou jednoho z nejsledovanějších televizních pořadů ze 60. let. Oblíbené písničky našich babiček a prababiček od roku 1850, dále z období přelomu 19. a 20. století, posledních let Rakouska-Uherska až po slavné melodie vzniklé mezi oběma válkami. Připojeny jsou i 2 -3 písně z let poválečných, které svým charakterem připomínají První republiku. V pořadu zazní písničky např.: Ta naše písnička česká, Já mám holku od Odkolků, Růžové psaníčko, Podskalák, Před Vejtoňskou hospodou, Bramborová placka, Silnice bílá přede mnou, Já mám ráda políra, Copak je to za vojáka, Byla noc krásná májová, Točte se pardálové, Na Marjánce, Po starých zámeckých schodech, Nikdy se nevrátí pohádka mládí, Bajkajlaj, Za Strahovskou branou, U kanónu stál, Pražská frajerka, Nandom ty jsi ta myš fórová, Červená sukýnka aj.
Písničky jsou prokládané zasvěceným komentářem a zajímavostmi, které se vztahují k době jejich vzniku, společenské atmosféře a známým osobnostem tohoto období. …
S umělci zpívá celý sál, melodie je zvedají ze židlí k tanci.

Účinkují:
Blanka Tůmová - známá zpěvačka dechovek a lidovek. Nesčetněkrát vystupovala v pořadech všech televizí, mnohokrát v oblíbeném pořadu České televize (i jako partnerka Josefa Zímy) Sejdeme se na Vlachovce. Vystupovala i v TV Šlágr. K dechovce se dostala díky oblíbené Pražské kapele Petra Finka, se kterou několik let spolupracovala. Po účinkování v tomto uskupení zpívala v dechové kapele Pavla Trnky a nakonec jako kmenová zpěvačka Veselky Ladislava Kubeše. A hraje divadlo se Společností Josefa Dvořáka, oblíbeného komika. Pavel Skalický - hudebník, zpěvák, textař a moderátor.

Délka: 80 - 90 minut. Na slavnosti měst a obcí, na plesy a další společenské akce možno ve zkrácené verzi do 60 minut !

Na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=WaBE1-qYVN8&feature=share