maja-telefon +420 732 597 096 maja-mail evamaja@volny.cz,

Čechy krásné, Čechy mé - zábavný pořad hašlerek a vlasteneckých písniček a zajímavostí

Čechy krásné, Čechy mé - pořad hašlerek, vlasteneckých písniček a zajímavého vyprávění

Zábavný komponovaný pořad (nejen) pro seniory a dříve narozené.

V pořadu zazní písničky např.: Ta naše písnička česká (původně Česká písnička), Vltavo, Vltavo, Ty naše vesničky v údolí, Hoši od Zborova, Za Strahovskou branou, Po starých zámeckých schodech, Bílý kvíteček, Strahováček, Chaloupky pod horama, Já mám holku od Odkolků, Čí je Praha? Naše!, Píseň o ztraceném věnečku, Na Pankráci, Studentská světnička, Ty petřínské stráně, Ach synku synku, Až já půjdu do nebe, Náš tatíčku Masaryku, Staré topoly, Čechy krásné, Čechy mé ...

Písničky jsou propojeny komentářem zajímavostí, které se vztahují k době jejich vzniku a společenské atmosféře. Nechybí méně známé skutečnosti z uměleckého a osobního života Karla Hašlera i dalších autorů, interpretů a známých osobností tohoto období. A s umělci zpívá celý sál (ale také i tančí).

Blanka Tůmová je známá zpěvačka dechovek a lidovek. Nesčetněkrát vystupovala v pořadech všech televizí, mnohokrát v oblíbeném pořadu České televize (i jako partnerka Josefa Zímy) Sejdeme se na Vlachovce. Vstupovala i v TV Šlágr. K dechovce se dostala díky oblíbené Pražské kapele Petra Finka, se kterou několik let spolupracovala. Po účinkování v tomto uskupení zpívala v dechové kapele Pavla Trnky a nakonec jako kmenová zpěvačka Veselky Ladislava Kubeše. Účinkuje v Divadelní společnosti známého komika Josefa Dvořáka. Pavel Skalický je hudebník, zpěvák, skladatel, textař a moderátor.

Délka: 80 - 90 minut. Na slavnosti měst a obcí, na akce pro seniory (př. Den seniorů) a další společenské akce možno ve zkrácené verzi do 60 minut !

Na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=WaBE1-qYVN8&feature=share