maja-telefon +420 732 597 096 maja-mail evamaja@volny.cz,

Marie Formáčková a Jana Rychterová - Malé vzpomínky na velké ženy

MARIE FORMÁČKOVÁ a JANA RYCHTEROVÁ  Malé vzpomínky na velké ženy

 

Příjemné setkání a besedování s humorem se známou spisovatelkou a publicistkou Marií Formáčkovou, doplněné o písně ze života písničkářky Jany Rychterové.

 

Marie Formáčková opustila novinářskou dráhu poté, co jí Helena Růžičková vyvěštila z lógru budoucnost spisovatelky. Díky tomu pak vzniklo velké množství knih, svoje životní osudy jí vyprávěla Helena Růžičková, Zita Kabátová či Ljuba Skořepová. Tyto báječné dámy budou hlavními hrdinkami večera, Marie Formáčková na ně vzpomíná s vtipem a šarmem. Příjemný večer pak dotvoří písničkářka Jana Rychterová, která zpívá o láskách i neláskách, jídle, radosti i smutku, zkrátka o životě.

 

Marie Formáčková je autorkou či spoluautorkou přes 100 knih, zejména životních příběhů mediálně známých osobností. K nejoblíbenějším patří 9 knih, které napsala spolu s herečkou Helenou Růžičkovou, svojí přítelkyní a 8 knih o prvorepublikové hvězdě, herečce Zitě Kabátové. Věnovala se také kontroverzním postavám českého showbusinessu a podsvětí v titulu Reportáž z rakve. A napsala  i zajímavou knihu pro všechny věkové kategorie čtenářů pod názvem Kniha o líbání. Dále píše kuchařky – mezi zajímavé patří například Pivní kuchařka či Hermelínová kuchařka. Věnuje se psaní i knih o zdraví. Byla dlouholetou šéfredaktorkou časopisu Vlasta, dále Květy a Revue TV.

Nyní je publicistkou na volné noze. Pravidelně vystupuje v oblíbeném pořadu Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek moderátora Petra Jančaříka v plzeňském divadle Alfa – pořad je natáčen Českým rozhlasem.

 

Jana Rychterová – moderátorka Českého Rozhlasu Dvojky, písničkářka s kytarou s písničkami na pomezí šansonu, folku a blues. Píše o životě, takže na jejích koncertech je veselo i smutno, protože i život takový je. 

Písničky Jany Rychterové jsou malé příběhy, které prožívají všichni. O lásce i nelásce, o jídle a pití, o starostech i radostech. Jsou to písničky k smíchu i k pláči - někdy se publikum válí smíchy, jindy ztichne při básnických textech, ovšem za chvíli už si všichni podupávají v rytmu další dryjáčnické písně. 

Jana zvítězila v soutěžích Folkparáda (ČRo), Notování 2020, Houpací kůň a Česká dvanáctka (ČRo Dvojka), kde se její píseň Argentinec stala hitem roku 2020. V počátku koronavirové pandemie v roce 2020 na sebe upozornila vtipným klipem k písni Víno, který měl na sociálních sítích více než 3 miliony zhlédnutí. V letošním roce se umístila na 2.místě na prestižním soutěžním hudebním festivalu Porta.

Věnuje se potápění a její velkou zálibou je jízda na motocyklu, na kterém skládá své písně.

 

Pořad je vhodný do kulturních sálů, do knihoven či na různá kulturní setkání.

 

Pro více informaci o vystoupení pište na evamaja@volny.cz nebo volejte či pište sms na tel: 603986436

Přijímáme objednávky také na našem Facebooku nebo Instagramu.