maja-telefon +420 724 032 707, +420 603 986 436 maja-mail janamaja@volny.cz

Slavná éra Semaforu aneb Semafor má šedesátku

Slavná éra Semaforu aneb Semafor má šedesátku - jeden hit za druhým a zajímavé vyprávění

Magda Křížková - Šebestová byla již v 10-ti letech dětskou hvězdou Semaforu – dívenka ve slamáčku a proužkovaných šatech. Hrála například v divadelním představení Benefice. S Jiřím Suchým nazpívala známé a oblíbené písničky jako např. Malé kotě (Malé kotě, spalo v botě…,  My jsme ti zpěváci toulaví či Tulák (Na obloze tetelej se mráčky …). Členkou divadla Semafor byla mnoho let. Po cca 20-leté přestávce v divadle opět hostuje. Vystupovala např. v pražské Vilole po boku Ondřeje Suchého. Účinkovala také v programech písničkářů Jana Buriana, Jiřího Dědečka a Jana Vodňanského. Jako herečka se objevila ve filmu Nevěsta a později v Suchého Královně bublin (1999). Hrála ale také ve filmech Nejistá sezóna, Vesničko má středisková, S tebou mě baví svět nebo v Koljovi. Zahrála si i ve 2. řadě televizního seriálu Pan Tau. Pavel Skalický - hudebník, zpěvák, skladatel, textař, moderátor a pamětník.

V pořadu zazní ty nejoblíbenější písničky ze Semaforu 60. let…. A celý sál zpívá s interprety! - Krajina posedlá tmou, Co jsem měl dnes k obědu, Tereza, Pramínek z vlasů, Toulaví zpěváci, Tak abyste věděla, Oči sněhem zaváté, Sluníčko sluníčko, Vyvěste fangle, Ach, ta láska nebeská, Zuzano, Na shledanou, Motýl, Babeta, Tam za vodou v rákosí atd…
Písničky jsou prokládané povídáním o historii divadla Semafor, o osobnostech, které tam v té slavné době působily. Také příhodami Magdy Křížkové Šebestové a jejich kolegů z divadla z dob jejího angažmá. Také k tanci!

Délka: 80 - 90 minut. Na slavnostech měst a obcí, na Dnech seniorů apod. možno ve zkrácené verzi 60 minut. K tanci možno až 120 minut !

Ukázka na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=8KOCla1HTA4